Indijoje nutiesta iš plastiko 34 000 km kelių

Indijoje iš sugauto plastiko vandenyje jau nutiesta 34 000 kilometrų kelių,

Tai tapo įmanoma dėl Keralos žuvininkystės ministro J. Mercicutti Ammos parengto plano, rašo Pasaulio ekonomikos forumas.

Anot leidinio, jai vadovaujant valstybinė vyriausybė pradėjo kampaniją pavadinimu „Švari jūra“, kuri moko žvejus rinkti plastiką ir grąžinti jį į krantą.

Šis poreikis atsirado todėl, kad kiekvienas iš 1,3 milijardo Indijos gyventojų per metus sunaudoja apie 11 kg plastiko - didžioji jo dalis patenka į Indijos vandenyną ir Arabijos jūrą. Dėl to šios atliekos kenkia žuvims ir kitiems vandens gyventojams.

Pagal planą per pirmuosius 10 mėnesių žvejai iš Arabijos jūros pagavo apie 25 tonas plastiko, įskaitant 10 tonų plastikinių maišelių ir butelių.

Žvejai visas šias atliekas išvežė į sausumą, kur jos buvo susmulkintos ir perdirbtos į kelio paviršiaus medžiagas. Dėl šios priežasties minėtus 34 tūkstančius kilometrų kelių taip pat buvo galima sukti „plastikine“ danga. Daugelis jų yra vietinės reikšmės.

Verta paminėti, kad tokia danga tampa vis populiaresnė, nes ji daro kelius atsparesnius Indijos karščiui. Plastikinių kelių lydymosi temperatūra yra apie 66 ° C, palyginti su 50 ° C įprastais keliais.

Perdirbto plastiko naudojimas yra pigesnė alternatyva įprastiems plastikiniams grindinio priedams. Kiekviename plastikinio kelio kilometre sunaudojamas milijonas plastikinių maišelių, o tai sutaupo apie toną asfalto. Kiekvienas kilometras kainuoja apie 8% pigiau nei įprastas kelias.

Šaltinis

Atgal