„Rani Plast“ suvienija jėgas su vienu iš pirmaujančių Baltijos šalyse lanksčių pakuočių sprendimų gamintojų UAB ‚Umaras‘.
„Rani Plast“ įsigijo Lietuvos pakuočių plėvelės gamintoją UAB „Umaras”. Dvi sėkmingai veikiančios šeimos valdomos įmonės suvienijo jėgas, kad galėtų savo klientams pasiūlyti platesnį produktų asortimentą ir geriau patenkinti jų poreikius. Įsigijimas taip pat sustiprina bendrovių pozicijas rinkoje geografiniu požiūriu.
Utenoje ( Lietuvoje) įsikūrusi įmonė „Umaras“ gamina pramoninę pakavimo plėvelę, joje dirba 215 darbuotojų, o metinė apyvarta siekia apie 40 mln. eurų. Maždaug pusė metinės produkcijos parduodama Baltijos šalyse, o likusi dalis - kitose eksporto rinkose. Įgyvendinus sandorį, „Rani Plast“ pardavimų direktorius Dennis Granqvist pakeis buvusią „Umaras“ savininkę Mildą Samsonaitę generalinės direktorės pareigose.
Bendrovės „Rani Plast“ generalinis direktorius Stefanas Kaptensas (Stefan Kaptens) sandorį apibūdina kaip puikų būdą plėsti verslą ir užmegzti naujas pasaulines partnerystes, atitinkančias ilgalaikę bendrovės strategiją. Milda Samsonaitė, buvusi „Umaras“ generalinė direktorė ir akcininkė, mano, kad „Rani Plast“ puikiai tinka „Umaras“ darbuotojams, klientams ir vietos bendruomenei.
-Per pastaruosius 30 metų „Umaras“ tapo vienu iš pirmaujančių lanksčių pakuočių gamintojų Baltijos šalyse. Džiaugiuosi galėdamas perduoti sėkmingą verslą tokiai įmonei kaip „Rani Plast“, kuri turi ilgametes kokybiško pakavimo tradicijas ir tvirtas vertybes. Tikiu, kad šis perėjimas bus naudingas „Umaras“ darbuotojams, klientams ir Utenos vietos bendruomenei.
„Warsaw Plast Expo“ - tai pramonės renginys, kurio tikslas - suburti pirmaujančias Lenkijos ir viso Vidurio ir Rytų Europos regiono įmones, technikos ekspertus ir specialistus, susijusius su šiuo sektoriumi. Paroda suteikia puikią galimybę užmegzti verslo ryšius, pristatyti inovatyvias technologijas ir keistis žiniomis bei patirtimi. Warsaw Plast Expo - tai vieta, kur inovacijos atitinka praktinę paklausą, o pramonės potencialas išnaudojamas maksimaliai.
Data: 04.02 - 06.02.2025
Vieta: Ptak Warsaw Expo, Aleja Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn, Lenkija
Organizatorius: Ptak Warsaw Expo, Al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn, Lenkija
www.warsawplastexpo.com
Naujausioje „GlobalData“ ataskaitoje, pavadintoje. „Polipropileno pramonės pajėgumų ir kapitalo išlaidų prognozės su išsamia informacija apie veikiančias ir planuojamas gamyklas iki 2028 m.“ (https://www.globaldata.com/store/report/polypropylene-market analysis/?utm_source=cision&utm_medium=press%20release&utm_campaign=gd_press%20release_cision_oilandgas_polypropylene_report) atskleidžiama, kad Kinija gali pasiekti bendrą 21,92 mln. tonų per metus (mtpa) polipropileno pajėgumų padidėjimą 2024-2028 m. Šį padidėjimą lemia 43 planuojami ir septyni paskelbti projektai.
„GlobalData“ naftos ir dujų rinkos analitikė Nivedita Roy komentuoja: „Polipropilenas yra pagrindinis chemijos produktas naftos chemijos pramonėje. Dėl savo universalaus patvarumo, atsparumo karščiui ir lankstumo jis naudojamas daugelyje pramonės šakų. Kinijoje polipropileno paklausa smarkiai auga dėl sparčios automobilių, statybos ir pakavimo pramonės plėtros.“
Didžiausias pajėgumų padidėjimas Kinijoje numatomas projekte „Fujian Eversun New Material Putian Polypropylene Plant 2“, kurio gamybos pajėgumai sieks 1,10 mln. t per metus. Ši gamykla šiuo metu statoma ir turėtų pradėti gaminti polipropileną 2026 m. Gamyklą valdo bendrovė „Fujian Eversun New Material Co Ltd“, kuriai priklauso 100 % projekto akcijų.
Antrasis pagal dydį pajėgumų didinimo projektas Kinijoje yra „North Huajin Refining and Petrochemical Liaoning Polypropylene Plant“, kuris turėtų pradėti veikti 2028 m., o jo metiniai gamybos pajėgumai sieks 1,0 mln. t per metus. Be to, „Jinzhou Petrochemical Company Jinzhou Polypropylene Plant 2“ ir „Jinzhou Petrochemical Company Jinzhou Polypropylene Plant 3“ projektai ženkliai padidina pajėgumus - atitinkamai 0,60 mln. tonų per metus ir 0,90 mln. tonų per metus. Tikimasi, kad antroji gamykla pradės veikti 2025 m., o trečioji - 2027 m.
Roy daro išvadą: „Kinija, investuodama daug lėšų į didelės apimties projektus ir vis daugiau planuojamų ir paskelbtų gamyklų, yra pakeliui į pasaulinės polipropileno gamybos lyderės pozicijų įtvirtinimą. Ši plėtra atspindi šalies įsipareigojimą naftos chemijos sektoriui ir ruošiasi tvariam dominavimui pasaulinėje rinkoje ateinantį dešimtmetį.“
Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi plastikinių maišelių gamintoja ir atliekų perdirbėja „Cedo“ (Telfordas; www.cedo.com) paskelbė už neskelbiamą sumą įsigijusi Lietuvos įmonę „Plasta Group“ (Vilnius; www.plastagroup.com). „Plasta Group“ gamina šiukšlių maišus ir kitus polietileno plėvelės gaminius iš perdirbto plastiko atliekų, o atliekas gauna Vakarų Europoje, Skandinavijoje ir Baltijos šalyse.
Šis sandoris yra jau antrasis „Cedo“ sandoris šiais metais - rugsėjo mėn. ji įsigijo Vietname įsikūrusią plastiko perdirbimo įmonę „Vinatic“. Finansinė informacija apie šį įsigijimą taip pat nebuvo skelbiama.
„Cedo“ teigė, kad Lietuvoje ir Švedijoje esančiose gamyklose „Plasta“ dirba 500 darbuotojų. Įmonė perdirba apie 45 000 t per metus perdirbtų po vartojimo likusių atliekų, iš kurių kasmet pagamina daugiau kaip 36 000 t šiukšlių maišų ir plėvelės gaminių.
Bendrovės „Cedo“ pranešime teigiama, kad šis sandoris sustiprino jos, kaip „didžiausios integruotos lanksčių plastikinių plėvelių žiedinės gamybos platformos, aptarnaujančios Europą, pozicijas.
„Jis taip pat sustiprina mūsų dalyvavimą Vidurio ir Rytų Europoje bei Skandinavijoje, dar labiau išplečia mūsų prieigą ir asortimentą B2B kanalui ir išplečia mūsų galimybes diegti inovacijas žiedinės ekonomikos srityje.“
„Cedo“ teigė, kad prisijungus „Plasta Group“, jos metiniai plastiko atliekų perdirbimo pajėgumai padidės iki daugiau nei 200 000 t per metus. „Cedo“ generalinis direktorius Thierry Navarre'is sakė „Plasta Group“ patirtis ir bendras įsipareigojimas siekti tvarumo puikiai atitinka mūsų viziją.
„Ši partnerystė sustiprina mūsų gebėjimą pirmauti žiedinės ekonomikos srityje, teikti novatoriškus sprendimus savo klientams ir skatinti tvaresnę ateitį.“
Bendrovėje „Cedo“ dirba apie 2 000 darbuotojų, o jos metinė apyvarta siekia apie 500 mln. eurų.
Finansiniu požiūriu „Berry“ akcininkai sandorio užbaigimo metu gaus fiksuotą mainų santykį - 7,25 „Amcor“ akcijos už kiekvieną „Berry“ akciją, todėl „Amcor“ ir „Berry“ akcininkams priklausys atitinkamai apie 63 % ir 37 % sujungtos bendrovės akcijų. Sandoriui vienbalsiai pritarė „Amcor“ ir „Berry“ direktorių valdybos.
Sandorį planuojama užbaigti iki 2025 kalendorinių metų vidurio.
Peteris Konecny eis generalinio direktoriaus pareigas, Grahamas Libeltas bus jungtinės bendrovės pirmininkas, o Stephenas Sterrettas - pirmininko pavaduotojas.
Švedijoje panaikintas plastikinių maišelių mokestis. Nuo 2024 m. lapkričio 1 d. Švedijoje oficialiai panaikintas plastikinių maišelių mokestis. Sprendimas panaikinti šį mokestį sukėlė diskusijas ir smalsumą tarp įmonių ir vartotojų visoje šalyje.
„Tingstad“ norime apžvelgti, ką tai reiškia mažmeninės prekybos ir kitų pramonės šakų įmonėms, taip pat ko vartotojai gali tikėtis ateityje.
Kas yra plastikinių maišelių mokestis?
2020 m. įvestas plastikinių maišelių mokestis nustatė trijų Švedijos kronų mokestį už plastikinį pirkinių maišelį, skirtą prekėms iš parduotuvių neštis namo, ir 0,30 Švedijos kronos už mažesnį plastikinį maišelį, pavyzdžiui, skirtą vaisiams ir daržovėms. Mokestis įvestas siekiant sumažinti plastikinių maišelių naudojimą ir taip prisidėti prie plastiko atliekų ir jų neigiamo poveikio aplinkai mažinimo. Mokestis paskatino didelius vartotojų elgesio pokyčius - daugelis parduotuvių nusprendė siūlyti alternatyvius maišelius, pagamintus iš popieriaus ar kitų medžiagų.
Kodėl panaikinamas plastikinių maišelių mokestis?
Sprendimas panaikinti plastikinių maišelių mokestį yra politikos veiksmingumo ir jos poveikio verslui pakartotinio vertinimo dalis. Kritikai teigė, kad dėl šio mokesčio vartotojai ir įmonės patiria nereikalingų išlaidų ir kad juo šiek tiek nepasiektas tikslas sumažinti plastiko poveikį aplinkai.
Kadangi plastiko naudojimas mažėja, o vartotojai vis dažniau renkasi daugkartinio naudojimo alternatyvas, vyriausybė nusprendė, kad mokestis nebėra reikalingas ekologiškiems įpročiams skatinti.
Kaip tai paveiks įmones ir vartotojus?
Mažmeninės prekybos, restoranų ir kitų sektorių įmonėms šis sprendimas reiškia išlaidų ir atsargų valdymo pokyčius.
Pateikiame keletą svarbiausių pasekmių:
Išlaidų taupymas: Įmonės, kurios anksčiau turėjo mokėti plastikinių maišelių mokestį arba valdyti jo išlaidas, dabar gali siūlyti plastikinius maišelius be papildomų mokesčių, o tai gali būti naudinga vartotojams.
Vartotojų pasirinkimas: Kadangi dabar plastikinius maišelius galima siūlyti be mokesčio, vartotojai turi didesnį pasirinkimą. Tikėtina, kad daugelis parduotuvių ir toliau siūlys alternatyvius maišelius, tačiau dabar vartotojas pats gali pasirinkti jam tinkamiausią variantą.
Kas bus toliau?
Dar neaišku, kaip šis sprendimas ilgainiui paveiks vartojimo įpročius ir aplinką. Daugelis įmonių ir vartotojų jau priėmė alternatyvius sprendimus, ir šie įpročiai gali išlikti net ir be plastikinių maišelių mokesčio. Taip pat bus įdomu stebėti, kaip plastikinių maišelių naudojimo grąžinimas paveiks pardavimus ir bendrą susidomėjimą tvariomis alternatyvomis.
„Tingstad“ ir toliau siūlome platų pakuočių sprendimų asortimentą, įskaitant tvaresnius variantus, pavyzdžiui, popierių ir audinį. Džiaugiamės galėdami padėti savo klientams išsirinkti geriausiai jų verslą ir klientų poreikius atitinkančius sprendimus.
Vokietijoje atidaromas lanksčių pakuočių mokslinių tyrimų ir plėtros centras / Nauja ekstruzijos linija Čekijoje
Pietų Afrikos pakuočių ir popieriaus gamintoja „Mondi“ (Johanesburgas; www.mondigroup.com) paskelbė, kad Vokietijoje, Šteinfelde, atidaromas mokslinių tyrimų ir plėtros centras, skirtas lanksčių pakuočių sprendimams.
Šis inovacijų centras, pavadintas „FlexStudios“, įsikūręs netoli gamyklos. Jame 2 300 m² plote įrengta mokslinių tyrimų ir plėtros zona, laboratorijos ir bandymų patalpos, taip pat bandomosios linijos, skirtos produktų eksploatacinėms savybėms kurti ir demonstruoti.
Mondi teigė, kad naujuoju centru siekia glaudžiau bendradarbiauti su klientais ir sutrumpinti naujų sprendimų pateikimo rinkai laiką.
Bendrovės atstovas spaudai portalui Plasteurope.com sakė, kad tai pirmasis toks „Mondi“ lanksčiųjų pakuočių inovacijų centras, tačiau atsisakė atskleisti, kiek bendrovė investavo į šį centrą. Siekdama patenkinti augančią tvarių pakuočių sprendimų paklausą, „Mondi“ paskelbė apie naujos ekstruzijos linijos paleidimą „Mondi Coating Štĕti“ gamykloje Čekijoje. Ekstruzijos linija yra platesnių investicijų dalis, apimanti naują gamybinį pastatą, kuriame įrengtos mašinos su dengimo ir pjaustymo galimybėmis, pvz.
Investicijos išplečia „FunctionalBarrier Papers“ ir kito aukštos kokybės padengto popieriaus gamybą, siūlančio popieriaus pagrindu sukurtus sprendimus, pasižyminčius individualiomis barjerinėmis savybėmis. Taikomi įvairūs produktai - nuo maisto ir ne maisto produktų pakuočių iki pramoninių sprendimų, pavyzdžiui, kietojo kartono dėžių įdėklų ir gofruoto kartono dėžių barjerinių įdėklų. Pakuočių bendrovė nepateikė jokios informacijos apie investicijų išlaidas ir papildomus gamybos pajėgumus.
Medicininės paskirties biologiniai PVC junginiai, turintys ISCC-Plus sertifikatą
„Tekni-Plex Healthcare“, JAV perdirbėjo ‚ „Tekni-Plex“ (Wayne, Pensilvanija; www.tekni-plex.com/healthcare) medicininių technologijų padalinys, pristatė biologinės kilmės medicininės paskirties PVC junginius, kuriuose naudojamos dervos ir plastifikatoriai, gaminami naudojant atsinaujinančią energiją ir klasifikuojami pagal biologinę klasifikaciją.
Šios medžiagos turi ISCC-Plus sertifikatą ir savo chemine sudėtimi, funkcionalumu ir teisiniu reglamentavimu yra lygiavertės tradiciniam medicininiam PVC, teigė bendrovė. Ji pažymėjo, kad yra pirmoji, kuri pristatė biologinės kilmės junginius, skirtus medicininės paskirties plastikams, kurių eksploatacinės savybės ir charakteristikos yra lygiavertės įprastiniam PVC.
Bendrovė teigė, kad biologinės kilmės PVC junginiai gali sumažinti anglies dioksido išmetimą iki 90 %, palyginti su įprastiniais PVC polimerais, ir iki 60 %, palyginti su tradiciniais PVC plastifikatoriais.
Medžiaga gaminama bendrovės gamykloje Belfaste, Jungtinėje Karalystėje, ir gali būti naudojama kaip pakaitalas įvairiems įpurškiamojo arba ekstruzinio PVC junginiams, naudojamiems įvairiose srityse. „Tekni-Plex“ teigimu, tai yra vamzdeliai, pavyzdžiui, intraveninės terapijos vamzdelių rinkiniai, lašelinės ir peristaltinių siurblių vamzdeliai, taip pat plėvelės, naudojamos padėklams, maišeliams, maišeliams ir kitoms formoms su sandarikliais.
„Sabic“ pristatė naujas ‚ LNP ™ ELCRES ™ FST‘ dervas, atitinkančias griežčiausius priešgaisrinės saugos standartus, taikomus geležinkelių vidaus patalpoms
Pasaulinė chemijos pramonės lyderė SABIC parodoje „InnoTrans 2024“ pristatė vis platesnį kopolimerinių medžiagų LNP ELCRES FST asortimentą, kuris gali būti naudojamas dideliems traukinių interjerams. Šis asortimentas apima įvairius junginius, kuriuos galima naudoti ekstruzijoje, termoformavime ir įpurškime. Taip pat bus pristatyti LNP THERMOCOMP junginiai, gerai tinkami naudoti 3D spausdinimui, kai spausdinami dideli traukinių vidaus ir išorės elementai. Šie specialūs termoplastikų pasiūlymai atitinka reiklias gaisrinės saugos specifikacijas dėl liepsnos, dūmų ir toksiškumo (FST) pagal Europos normą (EN) 45545-2 su R1 reikalavimais ir aukščiausiais pavojaus lygiais HL2 ir HL3, taikomais geležinkelių reikmėms.
Maureen MacDonald-Stein, „SABIC Polymers, Specialties BU“ portfelio strategijos ir rinkodaros direktorė, aiškina: „Mes išplėtėme LNP ELCRES FST dervų grupę naujomis rūšimis, atitinkančiomis aukščiausius tarptautinių geležinkelių standartų saugos reikalavimus - R1-HL2/HL3, siekdami patenkinti didėjantį traukinių interjero medžiagų, kurios suderina bekompromisę priešgaisrinę saugą ir patrauklią estetiką, ekonomiškumą ir galimybę perdirbti, poreikį.“
SABIC pabrėžia išskirtines LNP ELCRES FST medžiagų eksploatacines savybes, demonstruodama keletą komercinių programų, prototipų ir demonstracinių dalių.
LNP ELCRES FST kopolimerai, palyginti su štampuotais metalais, termoreaktyviosiomis medžiagomis ir stiklu, pasižymi aiškiais privalumais, pavyzdžiui, didesne projektavimo laisve, mažesnėmis sistemos sąnaudomis, iki 20 proc. mažesniu svoriu ir lengvesniu perdirbimu eksploatacijos pabaigoje. Jų nestandartinis įvairių nepermatomų atspalvių dažymas gali padėti išvengti dažymo. Be to, puikus šių dervų atsparumas cheminėms medžiagoms padeda sumažinti aplinkos įtrūkimus, atsirandančius dėl agresyvių valiklių.
Išplėsta LNP ELCRES FST pasiūla grindžiama prieš dvejus metus pristatytos pirmosios SABIC įpurškimo būdu formuojamos rūšies, atitinkančios R6-HL2 specifikacijas, skirtas sėdynių komponentams, sėkme. Naujosios R1-HL2/HL3 reikalavimus atitinkančios rūšys, atitinkamai FST2734E ir FST2733E, taip pat apima ekstruzinius mišinius, naudojamus didelėms vidaus sienų apdailos detalėms, pertvaroms ir sudėtingai langų kaukei.
Be to, SABIC demonstravo bagažinę, pagamintą iš skaidrios R1/HL3 LNP ELCRES FST3403T medžiagos, ir išorinį priekinio liuko apdailos komponentą, atspausdintą 3D spausdintuvu iš R1/HL3 LNP THERMOCOMP AM DC0041XA51 mišinio. Šis adityviosios gamybos mišinys gali padėti geležinkelių tinklams sumažinti didelių vidaus ir išorės keičiamų dalių gamybos laiką ir atsargas.
Daugkartinės pakuotės: 10 priežasčių, kodėl verta jas sugrąžinti
Vyriausybės ir visuomenė vis labiau spaudžia įmones naudoti daugkartines pakuotes. Šiame straipsnyje aplinkosaugos konsultacijų bendrovės „Searious Business“ atstovė Emma Samson pateikia 10 svarbiausių komercinių priežasčių, dėl kurių įmonės turėtų kuo greičiau pereiti prie šios technologijos.Vyriausybės posėdžių salėse, įvairių pramonės šakų valdybų posėdžių salėse ir net tarp kaimynų, kurie sprendžia, į kurią šiukšliadėžę šiandien išmesti šiukšles, nuolat aptariama viena tema - pakuočių atliekos. Visi žinome, kad dabartinis ciklas „pagaminti, naudoti, išmesti“ negali tęstis amžinai. Kad apsaugotume savo planetą ir ateitį, privalome kuo ilgiau saugoti savo išteklius. Vienas iš galingų sprendimų - daugkartinės pakuotės.
B2B transporto srityje daugkartinio naudojimo pakuotės - tvirti krepšiai, patvarūs konteineriai ir sukraunami padėklai - egzistuoja jau daugelį metų, tačiau jos vis dar sudaro mažiau nei 10 % rinkos. Viena iš pagrindinių priežasčių - nepastebėtas ryšys tarp logistikos iššūkių, susijusių su žiediniais verslo modeliais, ir neišnaudoto pelno potencialo.
2020 m. Nyderlandų vartojimo prekių pereinamojo laikotarpio darbotvarkės tyrimas atskleidė, kad žiedinių verslų verslininkų ir logistikos paslaugų teikėjų požiūriai į atvirkštinę logistiką labai skiriasi. Viena šalis mato galimybes, nes „sunkvežimis ir taip važiuoja atgal tuščias“, kita šalis mato galimybes atlikti papildomą apmokestinamą užduotį.
1. Teisės aktų laikymasis
Būsimame ES Pakuočių ir pakuočių atliekų reglamente (PPWR) daug dėmesio skiriama pakartotinai naudojamoms transporto pakuotėms. Iki 2030 m. įmonės, gabenančios prekes toje pačioje šalyje, privalės naudoti 100 proc. daugkartinių pakuočių. Tarpvalstybinių pervežimų ES viduje atveju tikslas - 40 %, o iki 2040 m. - 70 %. Pradėjusios naudoti daugkartines pakuotes jau dabar, įmonės bus pasirengusios laikytis reikalavimų ir turės pranašumą.
2. Maksimalus tiekimo grandinės efektyvumas
Daugkartinės pakuotės pagerina logistikos operacijas, nes sumažina nuolatinio jų keitimo poreikį. Jos patvarumas leidžia atlaikyti transportavimo, tvarkymo ir sandėliavimo iššūkius neprarandant funkcionalumo, todėl procesai vyksta sklandžiau, mažiau trikdžių ir tiekimo grandinė tampa efektyvesnė.
3. Geresnė reputacija
Tvarumas nebėra tik skambus žodis - tai galingas išskirtinumas. Daugkartinių pakuočių naudojimas rodo, kad įmonė prisiima atsakomybę už aplinką. Partneriai, klientai ir suinteresuotosios šalys vis labiau vertina įmones, kurios imasi reikšmingų veiksmų tvarumo srityje, todėl tai yra pagrindinis įmonės reputacijos gerinimo veiksnys.
4. Mažesnis anglies dioksido pėdsakas
Pasirinkdamos ilgaamžę daugkartinio naudojimo tarą, logistikos įmonės sumažina vienkartinių pakuočių poreikį - mažiau išmetama dėžių, iškertama mažiau medžių ir pagaminama mažiau plastiko. Tai reiškia mažesnį anglies dioksido išmetimą. Kadangi ESG (aplinkos, socialinės ir valdymo) ataskaitos tampa vis svarbesnės, daugkartinės pakuotės padeda bendrovėms sumažinti 3 apimties išmetamųjų teršalų kiekį ir priartėti prie nulinio anglies dioksido kiekio tikslų.
5. Mažesnės išlaidos
Nors daugkartinės pakuotės gali pareikalauti didesnių pradinių investicijų, ilgainiui jos tampa ekonomiškai efektyvios. Kitaip nei vienkartinės pakuotės, kurias reikia nuolat pirkti, daugkartinio naudojimo sprendimai atsiperka su kiekvienu panaudojimu. Šioje „Searious Business“ ataskaitoje pateikti sėkmės parametrai rodo, kaip greitai susikaupia sutaupytos lėšos, kai įmonės įsidiegia ir išplėtoja šias sistemas.
6. Didesnis efektyvumas ir darbuotojų sauga
Daugkartinės pakuotės supaprastina operacijas. Darbuotojams nebereikia gaišti laiko ardant ir išmetant vienkartines pakuotes ar susiduriant su vinių, sąvaržų ar sulūžusių padėklų keliamais pavojais. Tai supaprastina darbo eigą, sumažina prastovų laiką ir sumažina traumų darbe riziką, todėl darbo aplinka tampa saugesnė ir efektyvesnė.
7. Erdvės optimizavimas ir efektyvumas
Daugkartinio naudojimo pakuotės dažnai projektuojamos taip, kad jas būtų galima optimaliai sukrauti ir optimaliai išnaudoti krovinio erdvę. Maksimaliai išnaudodamos kiekvieną gabenimo konteinerio ar pristatymo sunkvežimio centimetrą, įmonės gali pervežti daugiau prekių vienam kroviniui, todėl sumažėja reisų skaičius ir transportavimo išlaidos.
8. Pažangus duomenų rinkimas
Daugelyje daugkartinio naudojimo pakuočių sistemų įdiegtos išmaniosios technologijos, pavyzdžiui, jutikliai, kurie stebi tokias sąlygas kaip temperatūra ir drėgmė. Šie duomenys leidžia įmonėms optimizuoti logistikos maršrutus, numatyti techninės priežiūros poreikius ir sumažinti nuostolius. Ankstyvas problemų nustatymas reiškia mažiau brangių netikėtumų ir efektyvesnę veiklą.
9. Lojalumas prekės ženklui ir klientų patirtis
Vartotojus vis labiau traukia prekių ženklai, kurie pirmenybę teikia tvarumui. Priimdamos daugkartines pakuotes, logistikos įmonės atitinka aplinką tausojančių klientų vertybes. Tai skatina gilesnius santykius ir lojalumą, o tai lemia ilgalaikį klientų išlaikymą ir pasitenkinimą.
10. Konkurencinė diferenciacija ir lyderystė rinkoje
Pramonėje, kurioje diferenciacija gali būti sudėtinga, daugkartinių pakuočių naudojimas suteikia aiškų pranašumą. Pirmieji pradedantys naudoti pakuotes tampa tvarumo pionieriais, nustatančiais ekologiškus standartus, kurie pritraukia aplinką tausojančius klientus ir partnerius. Tai ne tik pagerina prekės ženklo įvaizdį, bet ir sukuria konkurencinį pranašumą perpildytoje rinkoje.
Pasaulinis perėjimas prie žiedinės ekonomikos neabejotinas, ir tai susiję ne tik su aplinkosauga. Daugkartinės pakuotės suteikia didelių komercinių galimybių. Įmonės, kurios dabar priima daugkartinio naudojimo sprendimus, gali laimėti dėl sumažėjusių sąnaudų, didesnio efektyvumo ir geresnės reputacijos tiek klientų, tiek suinteresuotųjų šalių akyse. Perspektyvus požiūris ne tik didina trumpalaikį pelną, bet ir užtikrina ilgalaikį atsparumą besikeičiančioje rinkoje. Sugrąžinkime jį atgal.
SABIC ir „Lubrizol“ bendradarbiavimas
Pasaulinė cheminių medžiagų lyderė SABIC ir specialiųjų cheminių medžiagų lyderė „The Lubrizol Corporation“ sukūrė suderinamus medžiagų sprendimus, kurie puikiai tinka įvairioms buitinės elektronikos ir mobilumo reikmėms. Šie sprendimai, kuriuose derinamos minkštos ir kietos medžiagos, gali padėti klientams siekti tvarumo tikslų, padidinti apsaugą vis plonesnėse ir pažeidžiamesnėse programose ir racionalizuoti gamybą konsoliduojant dalis.
„Bendradarbiaudami su „Lubrizol“, mes teikiame medžiagų sprendimus su suderinamomis cheminėmis medžiagomis, kurios yra paruoštos naudoti, o tai gali pagreitinti mūsų klientų pateikimo rinkai laiką“, - sakė prof. - Luc Govaerts, „SABIC Polymers, Specialties BU“ vyriausiasis technologijų vadovas, sakė. „Šis sprendimas taip pat leidžia mūsų klientams kurti tvaresnes programas, o tai atitinka daugelyje pramonės šakų stiprėjančią tendenciją.“
Sprendimai apima SABIC specializuotas LNP™ medžiagas ir kopolimerus, kurie veikia kaip standūs substratai, ir „Lubrizol“ minkštas ESTANE® ECO TPU (termoplastinio poliuretano) medžiagas, kurios liejamos ant substratų taikant dviejų etapų įpurškimo metodą. Iš SABIC termoplastikų galima formuoti plonasienes liejimo formas, kad būtų sumažintos žaliavų sąnaudos, arba užtikrinti atsparumą cheminėms medžiagoms, kad jos būtų ilgaamžės. „Lubrizol“ ESTANE ECO TPU plastikų sudėtyje yra biologinės kilmės medžiagų ir jie gaminami ISCC+ sertifikuotose gamyklose.
Potencialios šių papildomų medžiagų taikymo sritys - nešiojamieji kompiuteriai, mobiliųjų telefonų dėklai ir kiti elektroniniai prietaisai, kuriems reikalingas ilgaamžiškumas, apsauga nuo kritimo ir neslystantis paviršius. Vienas iš galimų pritaikymų - nešiojamojo kompiuterio dėklas, kurio standus pagrindas yra LNP THERMOCOMP™ sustiprinto stiklo pluošto mišinys, o minkštas įpurškiamas polimeras - ESTANE ECO TPU. SABIC medžiaga pasižymi dideliu moduliu, maža deformacija, geru plastiškumu, nebrominiu ir (arba) nechloriniu atsparumu ugniai, taip pat atsparumu smūgiams ir atmosferos poveikiui. ESTANE ECO TPU lubrizolis užtikrina atsparumą cheminėms medžiagoms ir dilimui. Šie minkštų ir standžių medžiagų deriniai taip pat gali būti perspektyvūs kitose pramonės šakose, ne tik buitinės elektronikos, kur reikalingos tokios savybės, kaip ergonomika ar geresnė apčiuopa.
„Pripažįstame, kad pramonei reikia minkštų ir standžių termoplastinių jungčių, kurios pasižymėtų geromis eksploatacinėmis savybėmis ir geru sukibimų tvirtumu.“ - sakė Jane Cai, „Lubrizol“ APAC regiono vyresnioji verslo direktorė. „Tačiau klientams gali tekti sugaišti daug laiko ieškant tinkamos jungties. Bendrovės „Lubrizol“ ir SABIC sujungė savo stipriąsias puses ir subalansuotą medžiagų portfelį, kad pateiktų patikrintus, suderinamus sprendimus, kurie gali padėti klientams sutrumpinti kūrimo laiką ir sumažinti išlaidas bei pateikti rinkai naujus projektus ir koncepcijas. Taikant tokį požiūrį, galimybės yra neribotos.“
„Mes Darom“ kviečia prisijungti prie pasaulinės akcijos „World Cleanup Day“
Aplinkosaugos iniciatyvų organizacija „Mes Darom“ rugsėjo 20 d. kviečia Lietuvos gyventojus, įmones ir organizacijas tapti didžiausios pasaulyje pilietinės akcijos „World Cleanup Day“ dalimi, rašoma „Mes Darom“ pranešime žiniasklaidai.
Organizatoriai siekia atkreipti dėmesį ne tik į gamtoje esančias šiukšles, bet ir į teisingą namuose esančių pavojingų atliekų atsikratymą.
„World Cleanup Day“ – tai pasaulinė iniciatyva, prie kurios prisijungia beveik visos šalys. Milijonai žmonių vieningai imasi veiksmų, siekdami parodyti, kad miestų ir gamtos taršos problemos yra aktualios ir reikalauja skubių sprendimų. Ši akcija neapsiriboja vien tik šiukšlių rinkimu – tai judėjimas, kuris skatina atsakingą ir tvarų požiūrį į mūsų aplinką.
„Šios akcijos metu savanoriai visame pasaulyje rengia vietos valymo darbus, siekdami atkreipti dėmesį į atliekų problemą ir skatinti visuomenės sąmoningumą bei atsakingą požiūrį į aplinkosaugą. Kiekviena šiukšlė, kiekvienas nedidelis veiksmas prisideda prie bendro tikslo – gyventi sveikesniame ir švaresniame pasaulyje“, – pasakojo „Mes Darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Baltuška.
Šūkis – „Atlaisvinkite vietos gyvenimui!“
Akcijos sumanytojai atkreipia dėmesį, kad kasmet žmonija pagamina 2 mlrd. tonų kietųjų komunalinių atliekų. Jei nebus imtasi skubių veiksmų, iki 2050 m. pasaulinis atliekų kiekis, esant dabartiniam lygiui, padidės 70 %.
Earth.org duomenimis, 60 proc. iš 300 mln. tonų plastiko atliekų per metus atsiduria sąvartynuose arba gamtoje, o mažiausiai 8 mln. tonų per metus patenka į vandenynus. Todėl apskaičiuota, kad 40 % planetos vandenynų paviršiaus dengia plastiko šiukšlės.
„Šių metų šūkis – „Atlaisvinkite vietos gyvenimui!“ – tai visuotinis raginimas imtis veiksmų ir primenantis mums apie būtinybę kovoti su didėjančia atliekų banga, kuri mus dusina. Mūsų gamta kasdien susiduria su atliekomis, kurios jau grasina užgožti visą gyvenimą“, – savo susirūpinimą išreiškė LDIW generalinė direktorė Anett Linno.
16-oji tarptautinė pakuočių mugė „Packaging inovations 2024”
Originalios, funkcinės ir ekologiškos pakuotės, paslaugos, ekranai, spalvingas ir išmanusis ženklinimas. Parodą papildo svarbios paskaitos ir kitos turiningos lydinčiosios programos dalys. Penkioliktą kartą bus pristatomi visas ūkio šakas atitinkantys produktai ir paslaugos, šį kartą naujoje aplinkoje - Krokuvoje! Daugiausia dėmesio bus skiriama ekologijai, technologijoms ir dizainui. Ar įmanoma suderinti šiuos klausimus? Šį klausimą užduosime savo dalyviams - pakuočių pramonės ekspertams.
Teminės sritys: • Pakuotės ir komponentai • Paslaugos • Technologijos • Ženklinimas ir spausdinimas • Eko • Dizainas ir reklama
LEGO Žaislų gamintojas praneša apie augančią finansinę tendenciją / Naujos gamyklos statomos JAV ir Azijoje
2024 m. pirmąjį pusmetį Danijos žaislų gamintojos „Lego“ (Bilundas, Danija; www.lego.com) pardavimai išaugo 13 proc. iki 31 mlrd. daniškų kronų (4,2 mlrd. eurų), o veiklos pelnas padidėjo 26 proc. iki 8,1 mlrd. kronų. Tai reiškia, kad didžiausios pasaulyje konstruktorių kaladėlių gamintojos rodikliai paneigė bendrą žaislų pramonės mažėjimo tendenciją. Konkurentai, tokie kaip Hasbro ir Playmobil, pastaruoju metu fiksavo mažėjančius pardavimus dėl didelių gamybos sąnaudų ir atsargų lygio. Pasak „Lego“, Bilunde įsikūrusiai bendrovei šios problemos negresia, nes paklausa auga, ypač Europoje ir JAV. Viena iš priežasčių galėtų būti spartėjantys plytų gamintojo tikslinės grupės pokyčiai, nes jo geriausiai parduodamų produktų grupės „Ikonos“ ir „Žvaigždžių karai“ pirmiausia skirtos suaugusiesiems.
Daugiau nei ketverius metus iš eilės nuolat didėjant pardavimams, „Lego“ ketina toliau plėsti savo gamybos ir logistikos pajėgumus. Žaislų bendrovė atidarė naują platinimo centrą Belgijoje, o kitos gamyklos statomos Vietname ir JAV. Planuojama, kad šios dvi gamyklos pradės veikti 2025 ir 2027 m. Iš pradžių buvo planuota, kad gamykla Vietname pradės veikti 2024 m. Lego neatskleidė, kodėl atidarymas buvo atidėtas. Be to, planuojama toliau plėsti esamas gamyklas Meksikoje, Vengrijoje ir Kinijoje.
Be to, 2024 m. pirmąjį pusmetį „Lego“ kaladėlėse padidinta ir perdirbtų medžiagų dalis. Statybinių kaladėlių gamintoja nurodė, kad beveik 22 proc. visų perdirbtų gaminių buvo pagaminti iš atsinaujinančių ir perdirbtų medžiagų. Praėjusiais metais ši dalis tebuvo 12 proc. Bendrovė nepatikslino, kokia tiksli šio skaičiaus sudėtis ir ar į jį įeina ir pakavimo medžiagos, pavyzdžiui, plėvelė. Lego taip pat atsisakė komentuoti, ar bendrovė, gamindama naudojamas antrines žaliavas, remiasi cheminiu perdirbimu.
„INEOS Styrolution“, pasaulyje pirmaujanti stireno plastiko gamintoja, paskelbė, kad POGS, pirmaujanti garso sprendimų jauniesiems klausytojams novatorė, pasirinko ECO versiją iš vienos kompanijos aukštos kokybės ABS Novodur® rūšių naujoms vaikiškoms ausinėms. Naujas ausines jau galima įsigyti parduotuvėse.
POGS gamina saugias ir patvarias ausines specialiai vaikams. Šios ausinės sukurtos taip, kad jautrioms, besivystančioms ausims būtų kuo saugiau klausytis, todėl jose naudojamos pažangios technologijos, ribojančios garso sklidimą iki 70-85 decibelų. Įsipareigojusi užtikrinti saugumą, ilgaamžiškumą ir tvarias naujoves, POGS siūlo ausines, kurios įkvepia atsakingai mėgautis garsu naująją kartą.
„Novodur P2H-AT“ pasižymi lengvu apdirbimu, dideliu atsparumu smūgiams ir terminėms deformacijoms bei aukštos kokybės paviršiaus apdaila. Jis pasižymi puikiomis mechaninėmis savybėmis ir labai estetiška bei spalvinga išvaizda. Šią medžiagą galima įsigyti įvairių tvarių ECO versijų, kurių sudėtyje yra 30 %, 50 % arba 70 % po vartojimo perdirbto ABS plastiko mechaninių medžiagų.
Palyginti su įprastai gaminamu „Novodur P2H-AT“, šie trys variantai užtikrina atitinkamai 21 %, 38 % ir 57 % mažesnį CO2e pėdsaką. „Novodur ECO“ žaliava gaunama iš EEĮ atliekų (elektros ir elektroninės įrangos atliekų), kurias daugiausia sudaro buitiniai prietaisai ir įrankiai, televizoriai ir kompiuteriai, kurių gyvavimo ciklas yra pasibaigęs.
Adamas de Beeras, POGS rinkodaros vadovas, teigia: „Mes siekiame, kad mūsų gaminiai būtų saugiausi mažiesiems klausytojams, o gamybos procesas darytų kuo mažesnį poveikį aplinkai. Mūsų tikslas - savo gaminiuose nuolat naudoti aukščiausios kokybės, saugiausias ir tvariausias medžiagas. INEOS Styrolution pasirodė esanti patikima partnerė kuriant tvirtus ir tvarius sprendimus mūsų naujausiems gaminiams: „Gecko 2“, „Elephant 2“ ir „Turtle“. Džiaugiamės, kad šios partnerystės rezultatas - plastikinis sprendimas, atitinkantis mūsų įsipareigojimą užtikrinti saugumą, ilgaamžiškumą ir tvarumą.“
Dr. Christianas Ruthardas, „ECO Specialties EMEA“ produktų vadovas, priduria: „Ypač džiaugiamės galėdami pasiūlyti ‚POGS‘ variantą, kuris ne tik užtikrina aukščiausios klasės paviršiaus išvaizdą, bet ir leidžia rinktis įvairias galutinio gaminio spalvas.
„Berry“ bendradarbiauja su Jungtinės Karalystės įmone ‚Abel & Cole‘ dėl pakartotinai pripildomo pieno paslaugos / PP butelių dizainas pakeistas pagal paskirtį
JAV pakuočių grupė „Berry Global“ (Evansvilis, Indianos valstija; www.berryglobal.com) paskelbė apie partnerystę su Jungtinės Karalystės maisto produktų bendrove „Abel & Cole“ (Londonas; www.abelandcole.co.uk) dėl daugkartinio naudojimo polipropileno butelių tiekimo „Club Zero Refillable Milk“ paslaugai.
Pranešama, kad nuo praėjusių metų spalio mėn., kai buvo pradėta prekiauti buteliais, jų pardavimai per savaitę išaugo 20 %, o dabartinis grąžinimo rodiklis yra 64 %, kurį „Abel & Cole“ siekia padidinti bent iki 75 %.
Pakuočių grupė optimizavo buteliukus, kad jie atitiktų „Abel & Cole“ aštuonių pakopų valymo procesą, ir sukūrė atvirkštinį dizainą, kad jis atitiktų pačios maisto prekių įmonės buteliukų LDPE dangtelį, taip pat pašalino rankenėlę, kad sumažėtų bakterijų susikaupimo vietų ir būtų galima lengvai išpilti vandenį. Berry teigė, kad PP butelius galima pripildyti iki 16 kartų prieš juos perdirbant ir kad jie yra lengva alternatyva stiklui.
Bendrovės „Abel & Cole“ atlikti tyrimai rodo, kad pakartotinai naudojant jos pakartotinai pripildomus pieno butelius vos keturis kartus, jų vienkartinių plastikinių (SUP) butelių anglies pėdsakas sumažėja perpus, palyginti su sunkesniais stikliniais buteliais, kuriuos reikėtų grąžinti daugiau nei 15 kartų, kad būtų pasiektas panašus išmetamųjų teršalų sumažėjimas. Be to, tyrimo duomenimis, ši koncepcija kasmet padeda išvengti 450 000 SUP pieno butelių išvežimo į sąvartyną ar deginimo, o tai atitinka 23 t plastiko.
17-asis kasmetinis plastikų pramonės susitikimas.
Plastiko pramonės susitikimą 2024 - konferencija, kurią organizuoja fondas „PlasticsEurope Poland Foundation“ ir Lenkijos plastikų perdirbėjų asociacija. Šiais metais renginys vyks rugsėjo 17 d. Varšuvoje, jo tema - „Plastmasė tvarioje ir konkurencingoje ekonomikoje“. Tai bus dar viena proga glaudžiame ekspertų rate iš esmės aptarti svarbiausius aktualius klausimus, kurie daro didelę įtaką plastikų pramonės funkcionavimui.
Penkios svarbiausios priežastys, dėl kurių verta rinktis PET ledų pakuotei
Liepa - Nacionalinis ledų mėnuo, todėl, visoje šalyje sparčiai kylant temperatūrai, milijonai vartotojų pirks mėgstamus ledus ir šaldytus desertus.
Šioje itin konkurencingoje rinkoje pakuotės vaidina svarbų vaidmenį, darantį įtaką vartotojų sprendimams. Esant tiek daug galimybių, norint sėkmingai gaminti produktą, labai svarbu pasirinkti tinkamą pakavimo medžiagą. PET (polietileno tereftalatas) dėl savo unikalaus estetinio patrauklumo, ilgaamžiškumo ir tvarumo savybių derinio tapo pagrindiniu ledų pakuočių gamintoju.
Nacionalinio ledų mėnesio proga nagrinėjame penkias svarbiausias priežastis, kodėl PET yra tinkamiausias pasirinkimas prekių ženklams, siekiantiems pagerinti produkto pateikimą ir veiksmingai patenkinti vartotojų poreikius.
1. Išskirtinis skaidrumas ir estetika
Viena iš išskirtinių PET savybių - išskirtinis skaidrumas. PET pakuotė sustiprina aukščiausios kokybės gaminio pojūtį ir suteikia vartotojams galimybę netrukdomai matyti, kas yra viduje. Toks skaidrumas išryškina ledų ir kitų šaldytų desertų, ypač tų, kurių sudedamosios dalys, pavyzdžiui, sausainių trupiniai, karamelės sūkuriai ir vaisių gabaliukai, yra vizualiai patrauklios, kokybę ir patrauklumą, padedantį jiems išsiskirti lentynoje.
2. Didesnis patvarumas esant žemai temperatūrai
Norint mėgautis mėgstamais ledais ar desertu, taros kokybė svarbi ne mažiau nei viduje esantis skanėstas. PET pasižymi tvirtumu net ir esant žemai temperatūrai. Skirtingai nei kai kurios kitos pakuotės, PET išlaiko savo tvirtumą ir formą užšaldžius. Toks patvarumas užtikrina, kad pakuotė išliktų vientisa nuo gamybos linijos iki vartotojo šaldiklio, todėl ji yra patikima ir saugi tara, atitinkanti joje laikomų ledų ir desertų kokybę.
3. Geresnis produkto vientisumas ir mažesnis atliekų kiekis
Dėl PET konstrukcijos lankstumo galima naudoti naujoviškus pakuočių sprendimus, pavyzdžiui, išlenktą dugną, todėl vartotojams lengviau mėgautis kiekvienu paskutiniu ledų ir šaldytų desertų šaukšteliu. Ši savybė mažina maisto atliekų kiekį ir kartu didina vartotojų pasitenkinimą produktu, o tai yra esminis veiksnys, lemiantis pakartotinį pirkimą.
4. Tvarus ir perdirbamas
Vartotojams vis labiau rūpinantis aplinkosauga, didėja atsakingų pakavimo sprendimų paklausa. PET ledų tara atitinka žiedinę ekonomiką, nes ją galima perdirbti ir pagaminti net iš 100 % perdirbtų medžiagų. Skirtingai nuo tradicinių kartoninių talpyklų, kurios dažnai turi neperdirbamas PE ar vaško dangas, PET talpyklos gali būti efektyviai perdirbamos, taip sumažinant poveikį aplinkai. PET pasirinkimas dažnai atitinka prekės ženklo tvarumo tikslus ir tenkina didėjantį vartotojų atsakingo pakavimo poreikį.
5. Universalumas ir pritaikymas
PET pasižymi dideliu pakuočių dizaino universalumu ir gali būti pritaikytas skirtingiems produktų poreikiams bei vartotojų pageidavimams. Galimybė formuoti PET į įvairias formas ir dydžius leidžia prekių ženklams siūlyti įvairias pakuočių galimybes - nuo vienkartinių porcijų iki šeimos dydžio indelių. Be to, PET gali būti su patogiais elementais, pavyzdžiui, uždaromais dangteliais, ergonomiškomis rankenėlėmis, lipnumo nepraleidžiančiomis talpyklomis ir užspaudimais, kurie pagerina bendrą vartotojo patirtį ir išskiria produktus lentynoje.
Pasirinkus PET ledų ir šaldytų desertų pakuotėms, gaunama daug privalumų - nuo didžiausio skaidrumo ir ilgaamžiškumo iki tvarumo ir universalumo. Vartotojų poreikiai aukščiausios kokybės, ekologiškų ir patogių pakuočių vis didėja, todėl PET tampa geriausiu.
EXXONMOBIL Pradedama gaminti PE rūšis, skirta plonai tempiamajai plėvelei
JAV naftos chemijos milžinė „ExxonMobil“ (Hiustonas, Teksasas; www.exxonmobilchemical.com) paskelbė pradedanti gaminti polietileno rūšį, skirtą plonasluoksnėms rankų apvyniojimo plėvelėms gaminti. Bendrovė teigė, kad į naująjį gaminį gali būti dedama 30 % ar daugiau PCR, tačiau išlaikomas apdirbamumas ir plėvelės kokybė.
„Enable 1617“ polietileno rūšis pasižymi dideliu lydymosi stiprumu, didelio srauto savybėmis ir dideliu atsparumu, todėl gali būti naudojamas didelis linijos greitis, mažas slėgis ir nedidelė variklio apkrova apdorojant liejamąją plėvelę, pridūrė “ExxonMobil”.
Plėvelės savybėms gali turėti įtakos į medžiagą įeinančio PCR kiekio kokybė, tačiau „Enable 1617“ derva gali padėti išlaikyti priimtinas plėvelės savybes, nereikalaujant padidinti jos matmenų, teigė bendrovė.
SABIC Medicininės klasės „Valox PBT“, skirtas aukštos kokybės medicininėms dalims
Saudo Arabijos naftos chemijos milžinė „Sabic“ (Rijadas; www.sabic.com) pristatė aukštos kokybės medicininę nesustiprintą polibutileno tereftalato (PBT) dervą, specialiai skirtą didelio tikslumo detalių liejimui.
Taikomos kaip insulino tiekimo rašiklio komponentai, insulino siurbliai, automatiniai injektoriai, nuolatiniai gliukozės monitoriai, krumpliaračiai ir kiti vidiniai komponentai.
„Sabic“ teigė, kad jos ‚Valox HX325HP‘ derva pasižymi geru apdirbamumu, dideliu atsparumu cheminėms medžiagoms ir patvirtintu biologiniu suderinamumu.
Polimeras pasižymi nuspėjamomis apdorojimo ir eksploatacinėmis savybėmis, pavyzdžiui, dideliu srautu net sudėtingose konstrukcijose, taip pat geromis formų atpalaidavimo savybėmis ir mažesniu susitraukimo svyravimu, palyginti su konkuruojančiais inžineriniais plastikais, pridūrė bendrovė.
Jis taip pat pasižymi dideliu atsparumu aplinkos įtrūkimams ir yra suderinamas su etileno oksidu (EtO), gama spinduliavimu ir sterilizavimu garais, teigė „Sabic“.
Bendrovė pažymėjo, kad medžiaga sėkmingai išbandyta pagal tarptautinius biologinio suderinamumo standartus, atitinkančius ISO 10903 arba USP VI klasę.
Ji taip pat teigė, kad medžiaga gali būti naudojama kaip POM alternatyva be formaldehido.