Lietuvos perdirbimo įmonė investuoja į didelių maišų perdirbimąLietuvos perdirbimo įmonė investuoja į didelių maišų perdirbimą

Perdirbimo įmonė "Virginijus" (Plungė, Lietuva; www.virginijusirko.lt/en) pranešė, kad investavo neskelbiamą sumą į "didmaišių", t. y. didelės talpos lanksčių birių konteinerių, perdirbimo gamyklos statybą.

Perdirbimo liniją Kairiuose, Šiaurės Lietuvoje, sudaro smulkinimo ir plovimo įrenginys, technologinio vandens valymo sistema ir ekstruzijos linija su kvapų valymu. Šių sistemų gamintojas yra "Lindner-Recyclingtech" (Spittal an der Drau, Austrija; www.lindner.com).

Tris šalies filialus turinti bendrovė "Virginijus" perdirbimo srityje veikia jau daugiau kaip 20 metų ir, jos duomenimis, perdirba apie 35 000 t atliekų per metus, įskaitant prekybos ir komercijos atliekas.

Bendrovės teigimu, didžiąją dalį perdirbamų medžiagų sudaro žemės ūkio atliekos, įskaitant žemės ūkio plėvelę ir išmestus didmaišius.

Jos lanksčių tarpinių biriųjų konteinerių (FIBC) regeneravimo įrenginys buvo pradėtas eksploatuoti 2023 m. viduryje ir jame gaminamas perdirbtas polipropilenas (rPP), kuris savo ruožtu gali būti perdirbamas į didmaišius.

Pasak generalinio direktoriaus Virginijaus Skublicko, šiemet ji perdirbs iki 2 000 t plastiko atliekų, o galiausiai planuoja šį kiekį padidinti iki 8 000 t per metus.


Atgal