Žaislų gamintoja "Lego" Jungtinėje Karalystėje išbando grąžinimo paslaugąŽaislų gamintoja "Lego" Jungtinėje Karalystėje išbando grąžinimo paslaugą

Danijos bendrovė "Lego" (Bilundas; www.lego.com) pranešė, kad Jungtinės Karalystės rinkoje bando teikti paslaugą, skirtą surinkti, pakartotinai panaudoti ir perdirbti ABS kaladėles. Bendrovė teigė, kad Jungtinėje Karalystėje 94 proc. vartotojų, kurie nebenaudoja šių kaladėlių, perduoda jas draugams, šeimai arba dovanoja. Likusius "Lego" ragina grąžinti nenaudojamas kaladėles naudojant "nemokamo pašto" lipduką.

Žaislų gamintoja teigė, kad bandomuoju laikotarpiu grąžintas plytas perdirbs į kitus gaminius, pavyzdžiui, saugojimo dėžes. Aplinkos tvarumo viceprezidentas Timas Bruksas (Tim Brooks) sakė: "Bandomasis "Lego Replay" projektas Jungtinėje Karalystėje yra svarbus žingsnis mūsų kelyje į didesnį žiediškumą. Norime kiekvieną "Lego" kaladėlę grąžinti į namus, pakeisti jos paskirtį arba perdirbti, kad su ja būtų galima žaisti ilgiau."

Bendrovė pridūrė, kad neseniai įsipareigojo per ateinančius ketverius metus tvarumo projektams skirti 1,4 mlrd.

Jos programa "Replay" pirmą kartą pradėta vykdyti 2019 m. JAV, o po dvejų metų išplėsta į Kanadą. Nuo to laiko, kai prasidėjo grąžinimo paslauga, Šiaurės Amerikos šeimos grąžino daugiau kaip 230 mln. kaladėlių, teigė "Lego".

Bendrovė neseniai paskelbė apie planus atsisakyti savo tikslo naudoti perdirbtą PET, tačiau teigė, kad ir toliau nagrinės kitas tvarias medžiagas.


Atgal