BASF pradeda gaminti sertifikuotą biopolimerąPradėtas gaminti sertifikuotas biopolimeras, skirtas pramoninių augalų kompostavimui

Vokietijos chemijos milžinė BASF (Liudvigshafenas; www.basf.com) pranešė išplėtusi savo kompostuojamų biopolimerų liniją „ecovio“ sertifikuota pramoninio kompostavimo rūšimi, skirta komerciniams šiltnamių špagatams.

Bendrovės „ecovio T 2206“ gali būti naudojamas juodiems špagatams, kurie padeda vijokliniams vaismedžiams ir daržovėms kopti aukštyn šiltnamio konstrukcijoje, gaminti. BASF teigimu, bandymai rodo, kad iš naujosios medžiagos pagaminti virveliai pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis iki pat derliaus ciklo pabaigos.

Po derliaus nuėmimo špagatus galima surinkti kartu su augalų liekanomis ir vežti į pramoninio kompostavimo įrenginius, kur jie biologiškai suyra.

BASF teigė, kad naujoji „ecovio“ rūšis sukurta iš BASF „ecoflex“ polibutileno adipato tereftalato (PBAT) ir atsinaujinančių žaliavų mišinio. Ji pridūrė, kad ši medžiaga gali būti gaminama standartinėmis polipropileno virvių gamybos mašinomis ir atitinka Europos standartą EN 13432, skirtą pakuočių perdirbimui pramoninio kompostavimo būdu.Atgal